Bir Kadının Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız?

Şebnem Bozoklu’nun aşağıda göreceğiniz tweeti nedeniyle biraz araştırayım diye Google amcaya sordum: “What is the secret flirting?” Beni önceleri konuyla alakalı birkaç yazıya götürse de sonunda öyle yerlere getirdi ki görmeliydiniz. İşte o yüzden onlardan birini elimden geldiğince Türkçeye çevirdim.

Aslında gizli flört insanların birbirleriyle açıkça konuşmadığı halde sevgili olmaları durumuymuş. Yani sevgililer, bunu biliyorlar, bütün sevgililik emarelerini gösteriyorlar ama birbirlerine “Biz sevgiliyiz.”, “Biz sevgili miyiz?” gibi şeyler söylemiyorlar. Yani kendilerince bundan haz duyuyorlar. Böyle deyince bunun ülkemizde de olduğunu söylemiş olabilirsiniz. Haklısınız. Var öyle bir şey.

İşte ben bu konuyu derinlemesine araştırırken“Bir kadının sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız?*” adlı bir makaleye denk geldim. Kıt İngilizcemle kendimi makaleye kaptırmıştım. Doğrusunu söylemek gerekirse arada bir karşılaştığım şeylerdi ve bu yüzden kendime baya küfür ettim. Sonra da Türkçeye çevirip burada yayınlamaya karar verdim. Umarım daha önce kimse çevirisini yapmamıştır.

Gizli flort diye bisey varmis.Amerikanyada pek modaymis. İki kisi de birbirleriyle flort ettiklerini biliyormus ama hic soylenmiyormus.tuhaf
@sebnembozoklu
sebnem bozoklu

Bir kadının sizden hoşlandığını nasıl anlarsınız? Birçok kadın ve erkek hem esprilerle hem de ciddi olarak bir kadını anlamanın her zaman zor olduğunu söyler. Hatta bu konuyla ilgili esprili kitaplar yazılmış, küçümseyici tavırlarla birçok kişi susturulmuştur.

Kadınlar her ne kadar anlaşılmaz gibi görünseler de özellikle bir erkek tarafından beğenilmek istediklerinde ya da bir erkeği beğendiklerinde belli başlı işaretler kullanırlar. Uzun lafın kısası aşağıdaki 8 işareti bir kadında görüyorsanız hiç tereddüt etmeden telefon numarasını isteyebilir, arkadaşlık teklif edebilirsiniz.

İşaret #1 – Çok iyi vakit geçiriyorsa…

Eğer bir kadın sizin de bulunduğunuz ortamda hep mutlu ise, hep iyi vakit geçirdiğini hissettirmeye çalışıyorsa, hep eğlenceli olduğunu göstermek için bir şeyler yapıyorsa bilin ki bu bir flört işaretidir.

O, ortamdaki bir erkeğe eğlenceli biri olduğunu göstermeye çalışıyordur.

İşaret #2 – Sizinle kaçamak göz teması kuruyorsa…

Flörtün en bariz göstergesi göz temasıdır. Bu yoğun bir göz teması değil, kaçamak bakışlar diye adlandırdığımız şeydir. Eğer bir kadın uzun süreli boş bakışların ardından sizinle kaçamak göz teması kuruyorsa sizinle flört ediyor demektir.

Bu flört işareti bir önceki gibi değildir. Yani bir önceki işaret başka şeylere yorulabilirken bu sadece kaçamak bakışlar attığı kişiye karşı ilgisinin olduğunu gösterir.

İşaret #3 – Sizi kontrol ediyorsa…

İster inanın ister inanmayın kadınlar erkekleri kontrol etmeyi severler. Hoşlansın ya da hoşlanmasın neredeyse tanıdıkları her erkeği kontrol ederler.

Özellikle dikey tarama bu iş için en iyi yoldur. Peki dikey tarama nedir? Dikey tarama birinin ilgisini çeken bir konu hakkında bir şey duyduğu zaman nereye bakarsa baksın bir anda başını konuşan kişiye döndürmesidir. Dikey denmesinin nedeni hiçbir şeyle ilgilenmiyor gibi görünenlerin kendi ayaklarıyla ilgilenirken ya da halının desenlerini incelerken bir anda başını dikey olarak oynatması yüzündendir.

Eğer bir kadının siz konuşurken ya da sizin hakkınızda konuşulurken bu tür hareketini görürseniz sizin hakkınızda daha çok şey öğrenmek istediği yorumunu yapabilirsiniz.

İşaret #4 – Anlık kendine çeki düzen vermeler görüyorsanız…

Bir kadın ondan hoşlandığınızı kesinlikle fark eder, eğer o da sizden hoşlanıyorsa size en iyi görünüşünü sunmak isteyecektir. Bu tipik hareketler saçını-elbisesini anlık düzeltmelerdir.

Genelde bu hareketler bilinçsiz olarak yapılır. Bilinçsiz olarak yaptıkları bu hareketler onların içgüdüsel davet yöntemlerinden biridir.

İşaret #5 – Kendini size açıyorsa…

Eğer bir kadına yaklaşmak bundan önce bahsettiğim klasik flört belirtilerini fark ettiyseniz, yapmanız gereken karşı atağa geçmek olacaktır.

Kendini size açıyorsa demek tahmin ettiğiniz gibi kendisi hakkında konuşma, kendini tanıtma değildir. Bu sizinle konuşurken kendini size açmasıdır.

Bunun için o kadını bir süre gözlemlemelisiniz. Eğer bir kadın sadece sizinle konuşurken bileklerini gösteriyor, size doğru kollarını açıyorsa bu size kendini açıyor demektir. Bu tipik bir kadın vücut dilidir.

İşaret #6 – Kendi vücudunu okşuyorsa…

Okşama derken yanlış anlamayın. Flörtün bariz işaretlerinden biri de kadının kendi saçına boynuna dokunması, onları okşamasıdır. Bu belirtiler önemlidir. Çünkü bu hareketleriyle kadın sizinle derin bir bağ kurmak istediğini belli etmeye çalışıyordur.

Aslına bakarsanız bu işarette sadece saça ve boyna dokunma değil, diğer uzuvlara da dokunma görülebilir. Aslında kadının burada yaptığı şey küçük dokunuşlar gerçekleştirdiği yerlere sizin dokunduğunuzu hayal ettiğidir.

İşaret #7 – Size vücudunu yaklaştırıyorsa…

Bir kadın karşılıklı konuşma sırasında özellikle size doğru vücudunu sürükleyerek yaklaştırıyorsa bu yakınlık oluşturmak içindir.

Tabi ki bu durum için aynı koltukta ya da bir birine yakın sandalyelerde oturmak gerekiyor gibi görünüyor ama bu çok da önemli değil.

Normalde insanlar konuşurken muhatabına çok fazla yakınlaşmaz. Kişisel alan dediğimiz 0,5 metre ile 1 metre arasındaki alan ilişkide olduğumuz arkadaşlarımızı yaklaştırdığımız alandır. Bunun daha azı yani 0,5 metre ve daha azı mahrem alan diye adlandırılır ve genellikle özel duygularımızın olduğu kişiler girebilir. Yani size bir kadın 0,5 metreden ya da daha yakınsa bu bir flört işaretidir.

Bazı kadınlar size yaklaşmak yerine daha kısık sesle konuşup sizin yaklaşmanızı da istiyor olabilir.

İşaret #8 – Yüzünüze, özellikle gözlerinize ve dudaklarınıza arzu ile bakıyorsa…

Eğer bir kadın yüzünüze, özellikle gözlerinize ve dudaklarınıza özlemle bakıyor ise size en önemli flört sinyalini gönderiyor demektir.

Gözleriniz ve dudaklarınız arasında sürekli ileri geri bir hareket varsa, bu sözsüz ama özlü bir davettir. Yani eğer bunu yaptığını görürseniz hemen harekete geçin ve…

Öpün onu.**

Öpüşmeye başladıktan sonra her şeyin daha samimi ve olması gerektiği gibi ilerlediğini göreceksiniz.

Şimdi, bir kadının gizli flörtünü keşfedebileceğine göre yapacaklarınızı daha iyi biliyorsunuz. Ama şunu bilmelisiniz ki bazı insanlar çok iyi yalan söyleyebildikleri için bu tür davranışları saklayabilirler. Belki de bu davranışları sergilediği halde böyle bir duyguya sahip değildir. Siz yine de birinden hoşlanırsanız, bu işaretleri görmeseniz bile hoşlandığınız kişiyle konuşun.

Kolay gelsin.

 

Eğer biri sizinle flört ederse lütfen işbirliği yapın.

 

*[bağlantı]
**Aslında Türkçeye tam olarak böyle çevirmek yanlış olur. Karşınızdaki kadına göre en uygun hamlede bulununuz daha ideal bir çeviri.

Etiketler : , , , , , , , , ,

Üzgünüm, kriterlerinize uygun içerik bulunamadı.

200px